Latest Post

Rząd Wielkiej Brytanii pozwala pracownikom agencji na pokrycie strajkujących pracowników Patrząc na badania w miejscu pracy, część 14-zamykanie zgłoszeń Stawka dzienna pracowników i wynagrodzenie za nadgodziny: konsekwencje nadchodzącej decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Helix V. Hewitt (USA) Nowe prawo z Kolorado drastycznie ogranicza stosowanie porozumień ograniczających zatrudnienie (USA) Badanie dochodzeń w miejscu pracy, część 10 – wymagania dotyczące ujawniania informacji po złożeniu sprawozdania (UK) Konfrontacja z konfliktem: jak radzić sobie z trudnymi sporami pracowniczymi  3 Wskazówki dotyczące komunikacji z różnymi typami osobowości w zespole EEOC aktualizuje wytyczne dotyczące COVID-19, zmienia wytyczne dotyczące testowania i przesiewania objawów (USA) Jak komunikować się ze swoim zespołem-od 2 małych właścicieli biz, którzy opanowali ten proces Wielka Brytania: bezpośrednia oferta płacy złożona w momencie impasu w negocjacjach unijnych była bezprawną zachętą

Konflikt jest częścią każdego związku-nawet relacji w Twoim miejscu pracy. Ale kiedy pracownicy są zaangażowani w trudny spór, może to obniżyć produktywność, morale i wyniki finansowe. 

Jako lider, nie ma wątpliwości, że będziesz musiał stawić czoła tym sytuacjom od czasu do czasu. Na szczęście dzięki odpowiednim narzędziom i taktyce można szybko załagodzić sytuację i wrócić do prowadzenia szczęśliwej, pozbawionej dramatyzmu drużyny. 

Określić charakter i powagę sytuacji 

Zrozumieć naturę i przyczynę konfliktu. Czy jest to przypadek nieporozumienia, zderzenia osobowości czy rywalizacji? A może to coś poważniejszego jak nękanie czy dyskryminacja? 

Jeśli problem jest poważniejszy, zapoznaj się z istniejącymi zasadami rozwiązywania problemu. Jeśli nie masz polityki, rozważ poproszenie eksperta HR o pomoc w stworzeniu takiej, która zapewni Ci zgodność z prawem stanowym i federalnym. 

Tip: Homebase HR Pro może w tym pomóc. Możesz porozmawiać na żywo z naszym zespołem ekspertów, którzy odpowiedzą na najtrudniejsze pytania HR, przejrzą twoje zasady i pomogą stworzyć nowe. 

Pozwól swoim pracownikom się tym zająć

W sytuacjach związanych z błędną komunikacją, konfliktami osobowości i konkurencją najlepiej pozwolić członkom zespołu na rozwiązanie konfliktu bez interwencji. W końcu, gdy menedżer angażuje się w drobne konflikty, może dodać paliwa do ognia, który mógł sam zgasnąć. 

Poinformuj swoich pracowników, że cenisz ich zatrudnienie i rozumiesz ich uczucia. Następnie przekieruj rozmowę, mówiąc, że wierzysz w nich i ich zdolność do radzenia sobie z osobistym konfliktem. Często to, czego pracownicy naprawdę szukają, to potwierdzenie swoich uczuć. A zajęcie się tym problemem bezpośrednio może często wyjaśnić wszelkie nieporozumienia. 

Wiedzieć, kiedy wkroczyć

Jeśli konflikt w miejscu pracy nie może zostać rozwiązany przez samych pracowników, może okazać się, że musisz podjąć działania. 

Kilka problemów, które mogą wymagać interwencji kierownictwa obejmują: 

  • Znęcanie się
  • Jawny, groźny lub agresywny język 
  • Konflikt, który konsekwentnie zakłóca produktywność lub wpływa na morale 
  • Obraźliwe lub lekceważące zachowanie 
  • Zarzuty dyskryminacji lub molestowania 

Działać jako mediator 

Posadź obu pracowników razem i poproś ich, aby odpowiadali na pytania przed sobą. Zachęca to do bardziej uczciwej wymiany z mniejszą przesadą. 

Często pracownicy zdają sobie sprawę, że w rzeczywistości pracują nad tym samym celem, gdy rozwiążą swoje problemy w sposób produktywny. Po prostu mają różne opinie na ten temat. Gdy już dasz im sposób na zidentyfikowanie problemu, znacznie łatwiej jest znaleźć rozwiązanie. 

Znajdź rozwiązanie

Po zidentyfikowaniu i omówieniu problemu, współpracuj z pracownikami, aby wspólnie opracować rozwiązania burzy mózgów. Mile widziane wszystkie pomysły i omówić każdy w pozytywny sposób. 

Może pomóc stworzyć listę zalet i wad dla każdej opcji i znaleźć scenariusz, z którym obie strony mogą się zgodzić. Jeśli nie mogą dojść do uzgodnionego wniosku, zachęć ich do zaangażowania się w opcję, którą uważasz za najlepszą. 

Udokumentuj incydent 

Śledź wszystkie szczegóły konfliktu w miejscu pracy, w tym rozmowy, działania dyscyplinarne i wszelkie inne informacje związane z problem. Dołącz fakty i uchwałę, na którą ostatecznie zgodzili się pracownicy, aby móc monitorować zachowanie i śledzić puls potencjalnie toksycznych członków zespołu. 

Ważne jest również udokumentowanie każdego incydentu w przypadku, gdy pracownik zdecyduje się złożyć skargę na Twoją firmę w tej sprawie. 

Kontynuacja 

Po podjęciu przez pracowników decyzji, po kilku dniach lub tygodniach spotkaj się z nimi, aby omówić rozwiązanie. Upewnij się, że nie ma żadnych utrzymujących się problemów. A jeśli są, pracuj szybko, aby się nimi zająć. 

Jeśli potrzebujesz dodatkowej kopii zapasowej, co zrobić, gdy pracownicy się nie dogadują, Homebase może Ci pomóc. Nasz zespół ekspertów HR jest do dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc w pisaniu nowych zasad, gdy pojawią się problemy.