Latest Post

Rząd Wielkiej Brytanii pozwala pracownikom agencji na pokrycie strajkujących pracowników Patrząc na badania w miejscu pracy, część 14-zamykanie zgłoszeń Stawka dzienna pracowników i wynagrodzenie za nadgodziny: konsekwencje nadchodzącej decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Helix V. Hewitt (USA) Nowe prawo z Kolorado drastycznie ogranicza stosowanie porozumień ograniczających zatrudnienie (USA) Badanie dochodzeń w miejscu pracy, część 10 – wymagania dotyczące ujawniania informacji po złożeniu sprawozdania (UK) Konfrontacja z konfliktem: jak radzić sobie z trudnymi sporami pracowniczymi  3 Wskazówki dotyczące komunikacji z różnymi typami osobowości w zespole EEOC aktualizuje wytyczne dotyczące COVID-19, zmienia wytyczne dotyczące testowania i przesiewania objawów (USA) Jak komunikować się ze swoim zespołem-od 2 małych właścicieli biz, którzy opanowali ten proces Wielka Brytania: bezpośrednia oferta płacy złożona w momencie impasu w negocjacjach unijnych była bezprawną zachętą

Zastanawiałeś się kiedyś, jak twoja mała firma wypada na tle konkurencji? Albo jak możesz konkurować z wielkimi psami, jeśli chodzi o zapłatę? Okazuje się, że możesz mieć większą przewagę nad zatrudnianiem, niż myślisz. 

W niedawnej analizie danych dotyczących zatrudniania pracowników Homebase, główny ekonomista Homebase Jason Greenberg odkrył, że firmy zatrudniające tylko od jednego do czterech pracowników są zazwyczaj skłonne do płacenia docelowej stawki godzinowej do 10% wyższej niż firmy zatrudniające 20 do 49 pracowników — a nawet te zatrudniające do 250 pracowników. Co czyni najmniejsze firmy godnymi konkurentów na napiętym rynku pracy. 

Źródło: dane o zatrudnieniu w bazie Homebase (styczeń 2021 – marzec 2022). 

 

Jak najmniejsze firmy mogą sobie pozwolić na większą wypłatę?

Wszystko sprowadza się do przewagi produktywności. Analizując dane dotyczące sprzedaży dla wybranej próbki klientów bazy głównej, Greenberg stwierdza, że firmy zatrudniające od jednego do czterech pracowników zarabiają około 4500 USD więcej miesięcznie na pracownika niż firmy zatrudniające od 20 do 49 pracowników. Tak więc, na podstawie wielkości, zarabiają wystarczająco dużo na pracownika, aby zapłacić wyższą pensję.

Rozwijaj swój zespół z bazą domową.

Publikuj oferty pracy, śledź kandydatów i zatrudniaj nowych pracowników w jednym miejscu.

Co to oznacza dla właścicieli małych firm?

Jeśli chcesz pełnić rolę w zespole zatrudniającym mniej niż czterech pracowników, może się okazać, że jesteś w dobrej sytuacji, aby konkurować z większymi firmami pod względem wynagrodzenia.

A jeśli nie? Nie martw się. Jest jeszcze wiele, co możesz zrobić, aby wyróżnić swoją małą firmę godnymi kandydatami-zwłaszcza w dzisiejszym zmieniającym się rynku pracy.

W niedawnym badaniu 2000 pracowników godzinowych, Homebase stwierdził, że dobre przywództwo jest ważniejsze niż dobre wynagrodzenie. I to nie wszyscy kandydaci szukają pracy. 

W kolejności ważności, są to 10 najważniejszych czynników, które pracownicy uwzględniają w ofercie pracy-udowadniając, że bycie lepszym szefem często płaci więcej niż rozdawanie lepszej wypłaty, bez względu na wielkość firmy:

  1. Kierownictwo firmy
  2. Zapłać
  3. Wielcy współpracownicy
  4. Elastyczne godziny pracy
  5. Przewidywalny harmonogram pracy
  6. Kultura firmy
  7. Możliwości uczenia się i rozwoju
  8. Zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska
  9. Krótki dojazd
  10. Ubezpieczenie zdrowotne

 

Baza domowa może pomóc

Trochę technologii ma długą drogę, jeśli chodzi o przyciąganie i zatrzymywanie pracowników godzinowych. Homebase oferuje wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby to zrobić w jednej łatwej aplikacji.

Oto kilka sposobów, w jakie baza domowa pomaga budować, zarządzać i dbać o zespół małych firm:

Zatrudnianie i wdrażanie: z łatwością Publikuj oferty pracy, śledź kandydatów i dołączaj nowych pracowników.

Planowanie: Zapewnij zespołowi przewidywalność i elastyczność, których potrzebują, dzięki zautomatyzowanemu procesowi, który umożliwia łatwe zgłaszanie dostępności i czasu wolnego. Wszystko to jednocześnie ułatwia tworzenie harmonogramu-oraz wprowadzanie i udostępnianie zmian w locie.

Time Zegary: ułatwiają pracę wszystkim. Dzięki aplikacji Homebase Twój zespół może rejestrować i wyłączać dane bezpośrednio ze swoich telefonów (lub dowolnego innego urządzenia). Śledzi również przerwy i czas wolny, dzięki czemu przygotowanie do przestrzegania przepisów i płac jest proste. 

Wiadomości w aplikacji: Informuj swój zespół o wszystkim, od otwartych zmian po wartości firmy i możliwości uczenia się-dzięki wbudowanym wiadomościom, przypomnieniom i alertom w czasie rzeczywistym.

Szczęście pracowników: Użyj funkcji krzyk bazy głównej, aby docenić wkład swojego zespołu i zbudować kulturę uznania i uznania. Ponadto zbieraj opinie, aby śledzić, jak czuje się twój zespół po każdej zmianie. 

Wczesny dostęp do płac: Pomóż swoim pracownikom awansować do przodu i być na bieżąco ze swoimi finansami bez żadnych kosztów dla Ciebie lub Twojej firmy. Baza domowa zapewnia pracownikom wczesny dostęp do nawet 300 $ich wynagrodzeń z zerowymi odsetkami lub opłatami.

 

Wypróbuj Homebase za darmo już dziś.