Latest Post

Rząd Wielkiej Brytanii pozwala pracownikom agencji na pokrycie strajkujących pracowników Patrząc na badania w miejscu pracy, część 14-zamykanie zgłoszeń Stawka dzienna pracowników i wynagrodzenie za nadgodziny: konsekwencje nadchodzącej decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Helix V. Hewitt (USA) Nowe prawo z Kolorado drastycznie ogranicza stosowanie porozumień ograniczających zatrudnienie (USA) Badanie dochodzeń w miejscu pracy, część 10 – wymagania dotyczące ujawniania informacji po złożeniu sprawozdania (UK) Konfrontacja z konfliktem: jak radzić sobie z trudnymi sporami pracowniczymi  3 Wskazówki dotyczące komunikacji z różnymi typami osobowości w zespole EEOC aktualizuje wytyczne dotyczące COVID-19, zmienia wytyczne dotyczące testowania i przesiewania objawów (USA) Jak komunikować się ze swoim zespołem-od 2 małych właścicieli biz, którzy opanowali ten proces Wielka Brytania: bezpośrednia oferta płacy złożona w momencie impasu w negocjacjach unijnych była bezprawną zachętą

Wyrażenie taśmy z klejem jest wyjątkowo ogólne i z tego powodu zapewne pod takim określeniem można by było sklasyfikować mnóstwo ich wariantów. Z oczywistych względów scharakteryzujemy tu jedynie te stworzone do plombowania kartonów oraz rozmaitych pudeł, nazywane taśmami samoprzylepnymi pakowymi. Przytoczone poniżej wiadomości, mogą pomóc podczas wyboru rodzaju, który to będzie najbardziej odpowiedni pod względem jakościowym i cenowym.

Nadrzędny podział oraz przeznaczenie taśm samoprzylepnych

AKRYL – najpowszechniejsze taśmy oraz najpowszechniej sprzedawane także w naszej hurtowni z racji na niewielką cenę. Podwaliną jest tu hydrologiczny klej akrylowy, który to znakomicie zachowuje się przede wszystkim na równych i dość śliskich płaszczyznach (papier, folia itp.). Dedykowane są do używania w temperaturach powyżej zera oraz w każdym miejscu tam, gdzie nie jest wymagana odporność na deszcz.

TECHNOLOGIA HOT MELT – zaimplementowany lep, to syntetyczny kauczuk ewentualnie laboratoryjnie poprawiany. Oprócz wyższej ceny, od taśm klejących wykonanych z akrylu wyróżnia je troszeczkę większa siła wiązania, wszak nie na tyle, by przelicznik wartości do należności przyjąć za wspaniały. Bywają również wyjątkowo niewrażliwe na wilgoć ale także sugeruje się używanie ich jedynie w plusowych temperaturach.

TECHNOLOGIA SOLVENT – są więcej warte od powyżej przedstawionych jednakże posiadają wyraźnie najlepszy stosunek jakości do wartości. Najznakomitszą lepność zapewnia klej z kauczuku naturalnego, dzięki jakiemu perfekcyjnie funkcjonują tak na gładkich, jak i porowatych płaszczyznach. Od razu po sklejeniu są niełatwo odrywalne oraz niepodatne na wodę. Ważne znaczenie ma również fakt, iż jest możliwość je wykorzystywać i nie odrywają się w minusowych temperaturach. Wykorzystujemy ten rodzaj taśm, zwłaszcza do zabezpieczania kartonów.

Zanim wybierzesz i kupisz – przydatne wskazówki

Jeżeli zmóżdżasz się nad doborem szczególnego wariantu taśm z klejem ewentualnie chcesz skorzystać z propozycji zagranicznego hurtownika, zapoznaj się z poniższymi radami:

Absolutnie nie wybieraj taśm klejących typu NoName! – przeważnie najtańsze, niewiadomego pochodzenia bądź ściągane z Chińskiej Republiki Ludowej i najgorszej jakości:

  • minimalny termin przydatności – błyskawicznie tracą cechy
  • konieczność zaklejania wokół całego pakunku – dwa razy szybsze zużycie
  • skleisz przesyłkę wieczorem natomiast rankiem odklejona taśma będzie leżała na ziemi
  • rzadko mają faktycznie taką długość, jak opisywana
  • zamiast zaoszczędzić, rzeczywiście poniesiesz większe koszty plus problemy