rolety
Typy żaluzji do domu
16 listopada 2016
Pokojowe produkty zapachowe – czyli – wygląd też bywa istotny
24 grudnia 2016
Show all

Wylewki anhydrytowe w bloku oraz mieszkaniu

posadzki anhydrytowe

Posadzka jest jednym z najważniejszych wątków remontu. Rzeczą składową decydującą o jej jakości jest wylewka. Porządnie zrobiona wylewka powinna być pozbawiona spękań, równa, odporna na obciążenia oraz stosunkowo szybko schnąć. W przypadku ogrzewania spod podłogi wylewka potrzebuje przenosić ciepło instalacji grzejnej.

Idealnie płaskie oraz jednolite podłogi

Korzyścią wylewki anhydrytowej jest niemal perfekcyjnie równa a do tego gładka płaszczyzna. Ciekła forma wylewki anhydrytowej nadaje jej naturalne cechy samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie proste a także gładkie nawierzchnie. Wykonanie wylewki jest bajecznie proste. Nie zmusza do używania specjalistycznych narzędzi, dla tego można ją przygotować samemu, zmniejszając przy tym koszt prac budowlanych – jeśli chcecie uzyskać detale, jak bardzo zachęcam do odwiedzenia – posadzki anhydrytowe – kontakt z firmą. Na wierzchu wylewki anhydrytowej nigdy nie tworzy się powłoka spieku, innymi słowy nie wymaga ona specjalnego szlifowania.

<img class="alignleft size-full wp-image-3043" src="http://business-blog.pl/wp-content/uploads/2016/11/panel_screed_3 try this.jpg” alt=”posadzki anhydrytowe” width=”400″ height=”602″ srcset=”http://business-blog.pl/wp-content/uploads/2016/11/panel_screed_3.jpg 400w, http://business-blog.pl/wp-content/uploads/2016/11/panel_screed_3-199×300.jpg 199w, http://business-blog.pl/wp-content/uploads/2016/11/panel_screed_3-97×146.jpg 97w, http://business-blog.pl/wp-content/uploads/2016/11/panel_screed_3-33×50.jpg 33w, http://business-blog.pl/wp-content/uploads/2016/11/panel_screed_3-50×75.jpg 50w” sizes=”(max-width: 400px) 100vw, 400px” />

Niedługi czas realizacji

Wylewkę anhydrytową realizuje się niesłychanie sprawnie oraz szybko. Cykl konstrukcji apartamentów uległ w ubiegłych latach wielkiemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i budowlaniec szuka procedury, która umożliwia uzyskanie założonego celu przy jak najszybszym terminie realizacji. Zaimplementowanie wylewki anhydrytowej przynosi swobodę przygotowania wielkich płaszczyzn w niedługim terminie oraz przy zaangażowaniu relatywnie niewielkich sumptów robocizny.

Błyskawiczny czas suszenia

Wyjątkowo ważną zaletą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest błyskawiczny okres wysychania. Zależny on jest od trzech głównych czynników: gramatury wylewki, temperatury pomieszczenia oraz rotacji powietrza. Dobre właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych powodują, iż możemy przygotowywać je w mniejszych warstwach (np. na powłoce styropianu wystarczy tylko 35 milimetra). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od cementowych bynajmniej nie wymuszają periodu konserwacji. Przekłada się to na to, że już po 2 dniach od położenia można mieszkanie wywietrzyć, tworząc cugi.

Podsumowując, mała grubość a także opcja stosunkowo prędkiego wietrzenia sprawiają, że okres wysychania wylewek anhydrytowych ulega zdecydowanemu skróceniu w zestawieniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych wykonanych na ocieplaniu podpodłogowym okres czasu wysychania robi się dużo krótszy, ponieważ już 7 dób licząc od przygotowania da radę uruchomić nagrzewanie (wylewki standardowe tuż po 28 dobach). Szybszy okres suszenia wylewki przekłada się na opcję szybszego zaczęcia prac wykończeniowych, innymi słowy zmniejszenie czasu ukończenia prac budowlanych.