Latest Post

Rząd Wielkiej Brytanii pozwala pracownikom agencji na pokrycie strajkujących pracowników Patrząc na badania w miejscu pracy, część 14-zamykanie zgłoszeń Stawka dzienna pracowników i wynagrodzenie za nadgodziny: konsekwencje nadchodzącej decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Helix V. Hewitt (USA) Nowe prawo z Kolorado drastycznie ogranicza stosowanie porozumień ograniczających zatrudnienie (USA) Badanie dochodzeń w miejscu pracy, część 10 – wymagania dotyczące ujawniania informacji po złożeniu sprawozdania (UK) Konfrontacja z konfliktem: jak radzić sobie z trudnymi sporami pracowniczymi  3 Wskazówki dotyczące komunikacji z różnymi typami osobowości w zespole EEOC aktualizuje wytyczne dotyczące COVID-19, zmienia wytyczne dotyczące testowania i przesiewania objawów (USA) Jak komunikować się ze swoim zespołem-od 2 małych właścicieli biz, którzy opanowali ten proces Wielka Brytania: bezpośrednia oferta płacy złożona w momencie impasu w negocjacjach unijnych była bezprawną zachętą

Czy są powody by wyprowadzić się do jakiegoś szwajcarskiego kantonu?

Gdy planujemy wyjazd poza Polskę zazwyczaj rozważamy kraje UE, w których to hipotetycznie zdaje nam się, że złapiemy najgodziwsze warunki oraz będziemy mogli się tam na obczyźnie świetnie żyć. A może warto byłoby rozważyć wyjazd zastanowić nad wyjazdem do Szwajcarii? Dlaczego warto się w tym kraju pojawić, czy ów bezstronny region będzie w mocy nas usatysfakcjonować i stworzy warunki do egzystencji na należytym poziomie?

Musimy powiedzieć, że Szwajcaria to jednak kompletnie inny region niż większość krajów członkoskich UE i z tego powodu należy się spodziewać absolutnie nowego egzystowania. Powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, że osoby, które przeprowadzają się do Szwajcarii niezwykle często są zaskoczone tymże krajem. Widoczny będzie między innymi rozdział na cztery strefy, które mocno się między sobą różnią zaś absolutnie inne realia bytowania będą nam oferować.

Po pierwsze Konfederacja Szwajcarska to jest region, w którym koszty utrzymania są zupełnie odmienne niż w naszym kraju. Jeżeli planujemy się tam przeprowadzić to musimy dysponować na początek dość dużymi oszczędnościami. Jeżeli pojawiamy się tam bez oszczędności to będzie ciężko sobie poradzić, zwłaszcza że przyjezdni, którzy przyjeżdżają z innych zakątków świata nie uzyskują od samego początku kompletnego zabezpieczenia socjalnego od Szwajcarii. Z tego powodu będzie trzeba między innymi samodzielnie zadbać o właściwe ubezpieczenie OC.

Jeśli chcemy wyprowadzić się do Szwajcarii rozsądnie okaże się posługiwać się bezbłędnie dialektem, który cieszy się największa popularnością w Kantonie, do jakiego chcemy się przenieść. To pozwoli nam na dostanie zatrudnienia i zarobku na szwajcarskim pułapie. Wydaje się, iż do Konfederacji Szwajcarskiej opłaca się przeprowadzić, lecz tylko pod warunkiem, że ma się jakiś plan na życie. Jeśli poszukujemy pańśtwa, gdzie zostaniemy wsparci socjalnie oraz będziemy mieli możliwość się zastanowić co następnie ze swoim życiem uczynić to tak naprawdę istnieją inne odpowiedniejsze do czegoś takiego miejsca. Nieszczęśliwie Szwajcaria, jeśli nie będziemy na miejscu pracować natychmiast po przybyciu potrafi polaka ekonomicznie zrujnować. Zanim więc postanowimy się przeprowadzić powinno się się dokładnie zastanowić czego łakniemy oraz jakie mamy wyglądania, bowiem wówczas prościej będzie wyszukać stosowny specjalnie dla siebie kierunek.

Wpis przygotował: taśmy z nadrukiem dla twojej firmy