Latest Post

Rząd Wielkiej Brytanii pozwala pracownikom agencji na pokrycie strajkujących pracowników Patrząc na badania w miejscu pracy, część 14-zamykanie zgłoszeń Stawka dzienna pracowników i wynagrodzenie za nadgodziny: konsekwencje nadchodzącej decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Helix V. Hewitt (USA) Nowe prawo z Kolorado drastycznie ogranicza stosowanie porozumień ograniczających zatrudnienie (USA) Badanie dochodzeń w miejscu pracy, część 10 – wymagania dotyczące ujawniania informacji po złożeniu sprawozdania (UK) Konfrontacja z konfliktem: jak radzić sobie z trudnymi sporami pracowniczymi  3 Wskazówki dotyczące komunikacji z różnymi typami osobowości w zespole EEOC aktualizuje wytyczne dotyczące COVID-19, zmienia wytyczne dotyczące testowania i przesiewania objawów (USA) Jak komunikować się ze swoim zespołem-od 2 małych właścicieli biz, którzy opanowali ten proces Wielka Brytania: bezpośrednia oferta płacy złożona w momencie impasu w negocjacjach unijnych była bezprawną zachętą

Dbanie o to, aby twój zespół był szczęśliwy i zmotywowany, powinno być na twojej liście priorytetów — zwłaszcza jeśli chcesz, aby pozostali w pobliżu. Badania pokazują, że 82% pracowników jest szczęśliwszych, gdy jest rozpoznawanych w pracy, a 63% regularnie rozpoznawanych członków zespołu twierdzi, że rzadziej szuka innej pracy. 

Pomijając zatrzymywanie pracowników, chwalenie zespołu zwiększa również Produktywność i zaangażowanie. I chociaż proste „dziękuję” zawsze przechodzi długą drogę, istnieje wiele innych prostych sposobów, aby zapewnić dodatkową zachętę i uznanie. 

Oto 10, które kochamy:

Daj swojemu zespołowi narzędzia, na które zasługują.

Homebase pomaga stworzyć świetne miejsce do pracy.

1. Wiedz, co ich kręci 

Rozpoznawanie może wyglądać inaczej dla różnych członków zespołu. Dlatego ważne jest, aby uczyć się i rozumieć 

co motywuje każdego pracownika. 

Łatwym sposobem na „odczytanie pokoju” jest zbudowanie ankiety dla pracowników. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby uzyskać prosty 4-stopniowy proces i szablon. 

Gdy już wiesz, co każdy członek zespołu najbardziej docenia, skonfiguruj kilka wiader ” rozpoznawania „z posortowanymi nazwiskami każdej osoby, na które możesz spojrzeć wstecz, gdy nadejdzie czas, aby powiedzieć” świetna robota.” 

2. Pamiętajcie o ich rocznicy 

Rozpoznawanie rocznic pracy to prosty sposób, aby pokazać, że doceniasz wysiłki swojego pracownika z roku na rok. Ustaw kalendarz, aby śledzić, kiedy wszyscy zaczęli, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. 

Skorzystaj również z platformy komunikacji zespołowej, aby wszyscy mogli świętować razem. Możesz również zaoferować drobne prezenty, takie jak dodatkowa zniżka na produkty, darmowy lunch, a nawet coś niedrogiego, ale zabawnego, jak bilety na loterię. 

3. Give a Shout Out

Jeśli twój pracownik z nagrodą cieszy się zainteresowaniem, publiczne pochwały zostaną dobrze przyjęte. Rozpoznawanie osiągnięć podczas spotkania biznesowego lub na stronach mediów społecznościowych prawdopodobnie przyniesie korzyści morale wszystkich.

Wysyła również wiadomość do reszty pracowników, że zauważysz i docenisz dodatkowe wysiłki. Ale jest to jeden przypadek, w którym opłaca się znać osobowość pracownika-niektórzy ludzie nie chcieliby niczego bardziej niż śpiewać pochwały z dachów, podczas gdy inni woleliby coś bardziej dyskretnego. 

W aplikacji Homebase krzyki ułatwiają wszystkim-zarówno menedżerom, jak i pracownikom-rozpoznawanie się nawzajem, gdy wykraczają poza to, co robią. 

4. Pozwól im kontrolować listę odtwarzania 

Nagrodzić kogoś za pozytywne nastawienie, dając mu szansę na utrzymanie dobrej wibracji. Zrób sobie dzień wolny od martwienia się o melodie w miejscu pracy i przekaż kontrolę wysokowydajnemu pracownikowi. 

Tip: Przed wręczeniem tej nagrody zaproś wszystkich do przesłania swojej idealnej listy odtwarzania. W ten sposób możesz mieć go gotowego do pracy, gdy nadejdzie czas — i będziesz miał trochę czasu, aby upewnić się, że żadna z piosenek nie jest nieodpowiednia dla Twojej przestrzeni. To również łatwy sposób na lepsze poznanie swojego zespołu! 

5. Uruchom program nominacji oparty na równi 

Program „Pracownik miesiąca” nie jest niczym nowym, ale czasami ten rodzaj uznania może oznaczać więcej, jeśli chodzi o rówieśników. Poproś swoich pracowników, aby wypatrywali kolegów z gwiazd i kazali wszystkim submto ich nominacje na koniec każdego miesiąca. 

Ten rodzaj uznania zwiększy interakcję między pracownikami i pomoże stworzyć bardziej pozytywną kulturę, która zawsze jest dodatkowym bonusem. 

6. Podaruj niespodziankę

Oczywiście, każdy przyzwyczaja się do nagród „Pracownik miesiąca”, ale nieoczekiwana bomba pochwalna może czasami mieć większy wpływ. Kto nie lubi nieoczekiwanego prezentu tylko za to, że jest świetnym pracownikiem? 

Zaskoczenie pochwalić można również całemu zespołowi. Może Twoja sprzedaż za miesiąc była wyjątkowo wysoka, a może pracownicy osiągnęli nowy cel szybciej niż oczekiwano. Takie wygrane zasługują na mini-świętowanie, takie jak darmowe smakołyki z lokalnego sklepu z ciastkami lub zespołowa happy hour. 

7. Przyznawanie zadań specjalnych

Czasami nowy i ekscytujący projekt jest najlepszą nagrodą dla pracowników star. Chociaż nagradzanie dobrych pracowników większą ilością pracy może wydawać się dziwne, są szanse, że docenią oni twoje zaufanie do swoich umiejętności.

Danie najlepszym szefom kuchni szansy na zmianę menu lunchowego, na przykład, wzmocni twoje uznanie dla ich wiedzy i możliwości. Jest to również dobry sposób na delegowanie obowiązków i zarządzanie własnym obciążeniem-skorzysta na tym cały zespół.

8. Oferuj elastyczne harmonogramy

Innym łatwym sposobem na okazanie uznania jest preferencyjne Planowanie pracowników. Wielu członków zespołu ceni sobie Elastyczne godziny pracy, zgodnie z najnowszym badaniem Homebase. Daj im możliwość handlu zmianami i aktualizuj ich dostępność z minimalnym wyprzedzeniem.

Inni pracownicy mogą preferować stabilność nad elastycznością-zwłaszcza jeśli mają rodzinę. Dla nich publikowanie tygodniowym wyprzedzeniem harmonogramów zwiększy nieco przewidywalność ich życia i wynagrodzenia.

9. Pomóż im się naładować 

Według najnowszych badań zdrowie psychiczne jest postrzegane jako wysoki priorytet dla 50% pracowników. Daj zasłużonym członkom zespołu szansę na naładowanie się, tworząc” menu wellness”, z którego mogą wybierać, takie jak: 

  • Masaże
  • Kurs jogi lub tańca
  • Refleksologia 
  • Lekcje gotowania 

Możesz także ustawić budżet i pozwolić im wybrać wybraną aktywność wellness. 

10. Bądź konkretny

Zamiast mówić: „dzięki za wszystko, co robisz”, wyjaśnij, za co im dziękujesz. W ten sposób twój zespół może internalizować rodzaje rozpoznawania zachowań. Jest to najprostszy sposób nagradzania dobrego zachowania i upewniania się, że Twoi pracownicy dokładnie wiedzą, gdzie kierować ich wysiłki.

Od krzyków do elastycznego planowania, Homebase zapewnia narzędzia, których potrzebujesz, aby nie tylko rozpoznać swój zespół za dobrze wykonaną pracę, ale także zapewnić im radość, motywację i sukces.